VYBERTE SI SPRÁVNU KLIMATIZÁCIU

Určite by ste mali uprednostniť odbornú firmu, ktorá Vám vie ponúknuť odbornú montáž a prípadný servis klimatizácie priamo vo firme.

Odborná firma Vám profesionálne poradí s návrhom, výberom a umiestnením klimatizácie! 

Aký výkon potrebujete?

Správny výkon je najdôležitejší parameter pri výbere klimatizácie. Ak bude výkon predimenzovaný, klimatizácia bude často zapínať a vypínať a ak bude výkon poddimenzovaný, klimatizácia pôjde nepretržite a ťažko dosiahne požadovanú teplotu. Oba prípady majú za následok vyššiu spotrebu energie a vyššie opotrebovanie dielov.

Pre jednoduchosť orientačného návrhu (neplatí pre veľmi presklenné miestnosti, podkrovie a serverovne) vieme vychádzať na 1m2 potreba 100W chladu. Príklad 25m2 izba potrebuje orientačne 2,5kW (2500W) výkon klimatizácie.

Klimatizácie pre miestnosti do 20m2

Klimatizácie pre miestnosti do 25m2

Klimatizácie pre miestnosti do 35m2

Klimatizácie pre miestnosti do 42m2

Klimatizácie pre miestnosti do 50m2

Klimatizácie pre miestnosti do 60m2

Klimatizácie pre miestnosti do 70m2

Od čoho závisí výkon klimatizácie?

Keď sa už rozhodnete, že chce kúpiť klimatizáciu, požadovaný orientačný výkon by nemal byť konečná hodnota na základe, ktorej si vyberiete klimatizáciu. Výkon klimatizácie ovplyvňuje niekoľko tepelných faktorov :

  • Orientácia miestnosti podľa svetových strán
  • Plocha a typ okien
  • Veľkosť a výška miestnosti
  • Počet osôb
  • Počet zapnutých spotrebičov
  • Izolácia

Ďalšie dôležité faktory pre úplný komfort

  • Hlučnosť vnútornej jednotky. Samozrejme čím nižšia hlučnosť, tým lepšie. V súčasnosti už vieme ponúknuť klimatizácie s hlučnosťou od 18dB.
  • Technológia inverter. Klimatizácia s inverter reguláciou si reguluje výkon podľa požadovanej teploty a skutočnej teploty v miestnosti. Ak je miestnosť už vychladená a od klimatizácie požadujete len udržiavať teplotu, tak inverter zabezpečí rovnomerné zníženie výkonu klimatizácie a tým je usporených  až  40% energie a zároveň aj znížená hlučnosť jednotky.
  • Klimatizácia s tepelným čerpadlom. V dnešnej dobe už štandard, vie vykurovať a častokrát máte pri parametroch klimatizácie uvedený aj vykurovací výkon. Tieto klimatizácie môžeme nazývať tepelné čerpadlo vzduch-vzduch. Takáto klimatizácia (napr. v energet.triede A), vám vie z 1kW ele.energie vyprodukovať 4kW tepla!