Dotácie na tepelné čerpadlá

Dotácie na vysoko úsporné vykurovacie zariadenia pre rok 2019 ešte nie sú spustené!

UPOZORNENIE:

Podmienky podpory a postupy zverejnené na stránkach www.zelenadomacnostiam.sk v častiach DOMÁCNOSTI a ZHOTOVITELIA sú platné pre pilotný projekt Zelená domácnostiam, ktorý v roku 2018 končí. Nie sú teda aktuálne pre pokračovanie projektu, ktoré SIEA pripravuje tak, aby poukážky mohli byť znova vydávané v priebehu roka 2019. Nové podmienky budú zverejnené po spustení projektu.

STAV ČERPANIA V ROKOCH 2017 a 2018

http://zelenadomacnostiam.sk/sk/domacnosti/stav-cerpania/

 

V posledných rokoch sa vynára čoraz viac otázok týkajúcich sa transformácií v oblasti energetiky. Orientácia na neobnoviteľné zdroje nám spôsobuje nielen ekonomické, ale aj ekologické problémy. V rámci zamedzenia negatívneho dopadu škodlivých emisií na naše životné prostredie došlo k inováciám, ktorých cieľom je optimálne využitie energie s dôrazom na maximálnu efektivitu a životné prostredie.

Ako teda využiť energiu tak, aby ste znížili vaše výdavky a zároveň dosiahli optimálne životné podmienky?

V prípade, že aj vy máte záujem o prechod k úsporným zariadeniam, môže vám pomôcť projekt s názvom Zelená domácnostiam. Tento projekt spustila Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) a je zameraný na podporu energeticky efektívneho nízkouhlíkového hospodárstva. Jej cieľom je finančná podpora domácností, ktoré sa rozhodli investovať do inštalácie zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Jedným z týchto zariadení sú tepelné čerpadlá. Ak teda uvažujete o investícii do efektívneho vykurovacieho zariadenia a vaša finančná situácia vám neumožňuje jeho inštaláciu, štátne dotácie na obnoviteľné zdroje energie vám dokážu poskytnúť finančnú podporu vo výške až 3700 eur.

Ako funguje tepelné čerpadlo a prečo by ste si ho mali zakúpiť?

Tepelné čerpadlo je vykurovacie zariadenie, ktoré využíva energiu z obnoviteľných zdrojov. Odoberá teplo z vonkajšieho  prostredia a následne ho pri vyššej teplote odovzdáva do vykurovacieho systému.

Výhody tepelného čerpadla

  • úspora viac než 70 až 80% nákladov na vykurovanie,
  • možnosť chladenie aj kúrenia,
  • možnosť ohrevu teplej úžitkovej vody,
  • nenáročná obsluha
  • mesačné náklady na vykurovanie nižšie ako u plynového kotla
  • možnosť požiadať o zvýhodnenú sadzbu elektriny (22h nízka tarifa).
  • šetrnosť k životnému prostrediu.

Vysoko úsporné vykurovacie zariadenia vám ponúka aj naša spoločnosť ECO Technologies, ktorá sa špecializuje práve na sprístupnenie energeticky nenáročných a overených výrobkov v oblasti chladenia, vetrania, vykurovania a odvlhčovania. Našim zákazníkom ponúkame zariadenia, ktoré sú nielen finančne úsporné, ale prispievajú k jeho maximálnemu komfortu.

V prípade, že máte záujem o kúpu úsporného vykurovacieho zariadenia, naša spoločnosť, ECO Technologies, vám ponúka vysoko úsporné tepelné čerpadlá Daikin Altherma. Tieto čerpadlá typu vzduch-voda extrahujú teplo z vonkajšieho prostredia a vygenerujú až dve tretiny tepla úplne zadarmo. Zariadenia Daikin Altherma poskytujú celoročný komfort a navyše sú vhodné do všetkých klimatických oblastí.

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať, osobne v našom showroome alebo telefonicky, mailom. 

ECO Technologies s.r.o.

Moldavská cesta 43 (oproti Hornbachu)
040 11 Košice

e-mail: obchod@ecotech.sk

zoradiť podľa: ceny názvu počet na stránke : 12 | 16 | 24