Otváracie hodiny v MICHALOVCIACH v dňoch od 29.01.2024 do 09.02.2024  - otvorené v pondelok, utorok, štvrtok, piatok v čase od 8:00 - 16:00. V stredu máme obhliadky.

UPOZORNENIE: Momentálne pracujeme na aktualizácii cien podľa nových dodávateľských cenníkov. Preto Vás chceme milo upozorniť, že niektoré ceny sa môžu od uvedených na e-shope - líšiť. V takom prípade Vás samozrejme budeme kontaktovať.

Ďakujeme za pochopenie, Team ECO Technologies s.r.o.

Vyberte si správnu klimatizáciu

 

Určite by ste mali uprednostniť odbornú firmu, ktorá Vám vie ponúknuť odbornú montáž a prípadný servis klimatizácie priamo vo firme.

Odborná firma Vám profesionálne poradí s návrhom, výberom a umiestnením klimatizácie! 

Aký výkon potrebujete?

Správny výkon je najdôležitejší parameter pri výbere klimatizácie. Ak bude výkon predimenzovaný, klimatizácia bude často zapínať a vypínať a ak bude výkon poddimenzovaný, klimatizácia pôjde nepretržite a ťažko dosiahne požadovanú teplotu. Oba prípady majú za následok vyššiu spotrebu energie a vyššie opotrebovanie dielov.

Orientačný výkon klimatizácie si môžete navrhnúť podľa tejto tabuľky:

Od čoho závisí výkon klimatizácie?

Keď sa už rozhodnete, že chce kúpiť klimatizáciu, požadovaný orientačný výkon by nemal byť konečná hodnota na základe, ktorej si vyberiete klimatizáciu. Výkon klimatizácie ovplyvňuje niekoľko tepelných faktorov :

  • Orientácia miestnosti podľa svetových strán
  • Plocha a typ okien
  • Veľkosť a výška miestnosti
  • Počet osôb
  • Počet zapnutých spotrebičov
  • Izolácia

Ďalšie dôležité faktory pre úplný komfort

  • Hlučnosť vnútornej jednotky. Samozrejme čím nižšia hlučnosť, tým lepšie. V súčasnosti už vieme ponúknuť klimatizácie s hlučnosťou od 19dB.
  • Technológia inverter. Klimatizácia s inverter reguláciou si reguluje výkon podľa požadovanej teploty a skutočnej teploty v miestnosti. Ak je miestnosť už vychladená a od klimatizácie požadujete len udržiavať teplotu, tak inverter zabezpečí rovnomerné zníženie výkonu klimatizácie a tým je usporených  až  40% energie a zároveň aj znížená hlučnosť jednotky.
  • Klimatizácia s tepelným čerpadlom. V dnešnej dobe už štandard, vie vykurovať a častokrát máte pri parametroch klimatizácie uvedený aj vykurovací výkon. Tieto klimatizácie môžeme nazývať tepelné čerpadlo vzduch-vzduch. Takáto klimatizácia (napr. v energet.triede A), vám vie z 1kW ele.energie vyprodukovať 4kW tepla!

V skratke o nás
Spoločnosť ECO Technologies s.r.o. bola založená za účelom sprístupnenia energeticky nenáročných, kvalitných a overených výrobkov (tzv. ekologických technológií) v oblasti chladenia, vetrania, vykurovania a odvlhčovania v naozaj zaujímavých cenách a to nielen pre profesionálov z oboru, ale aj pre bežných zákazníkov. Cieľom je ponúkať produkty, ktoré prispievajú ku zvýšeniu komfortu užívateľov a navyše im zabezpečia úsporu financií (nízka spotreba energie, vysoká účinnosť) a dlhodobú spokojnosť.
Sledujete nás na
&